ejcc csc csc

Press release

Praha, 9.1.2014

Curlingový svět zná vítěze evropské kvalifikace na MS juniorů

Praha, 9. ledna 2014 – Vítězi Evropské kvalifikace na juniorské mistrovství světa v curlingu se staly týmy Ruska (muži) a Anglie (ženy). Český juniorský tým skončil po vítězství ve své skupině na pátém místě, české juniorky si účast vybojovaly již svým umístěním na MS světa juniorů. Český curling měl přesto zastoupení i na stupních nejvyšších, protože tým Anglie vedla česká trenérka Sára Jahodová.

O postup na světový šampionát, který se uskuteční na přelomu února a března v Estonském Tallinnu, bojovalo v pražské hale na Roztylech celkem 20 týmů z evropských zemí. Nejlepší formu prokazovaly curlerky z Anglie, Turecka, Maďarska a Itálie, které postoupily do semifinále. Nejúspěšnější mladí reprezentanti pak byli z Ruska, Španělska, Turecka, a Rakouska. Čeští mladíci postoupili do čtvrtfinále, kde těsně prohráli s následnými finalisty ze Španělska.

Do finále žen nastoupil tým Anglie proti týmu z Turecka. Po jednoznačném vítězství 9:1 postupuje na MS juniorů v curlingu tým Anglie.
Finále mužů, ve kterém se střetly reprezentační týmy neporaženého Ruska a přemožitelů českých hráčů ze Španělska, skončilo těsným vítězstvím týmu Ruska.
Medaile vítězům předal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, spolu se zástupci Světové curlingové federace a Českého svazu curlingu.

Výsledky
Junioři semifinále: Rusko - Turecko 10 : 3, Španělsko – Rakousko 10 : 4, finále muži: Rusko - Španělsko 4 : 3.
Juniorky semifinále: Turecko – Itálie 6 : 2, Anglie – Maďarsko 6 : 5, finále ženy: Anglie – Turecko: 9 : 1

Umístění
Junioři: 1. Rusko, 2. Španělsko, 3. Turecko 4. Rakousko
Juniorky: 1. Anglie, 2. Turecko, 3. Maďarsko 4. ItáliePrague, October 6th, 2014

Prague hosts for the 6th time the European junior curling qualification (EJCC): Czech junior men team will try to improve the last years bronze medal

The dedicated curling rink in Prague-Roztyly will host the qualifying games, of some of best European young athletes for the World junior curling championship (WJCC). In January 2015, it will be the 6th time the EJCC will take place in Prague

The Czech junior men team will participate in the event this season and they will defend and try to improve the 3rd place from last season. The Czech junior women team has already secured their spot at the WJCC as they became 7th at the WJCC 2014. Among the national teams that will compete against the Czech junior team in Prague will be strong teams from Austria, the Netherlands, Denmark or Germany.

The curling rink in Prague-Roztyly that offers a European top level facility will surely witness high-quality, exciting curling games. Only one team from each gender category will qualify for the WJCC 2015 which will be hosted by Tallinn, Estonia.

The EJCC will be played from January 3nd to January 9th, 2015. Entry to the arena is free of charge and you can watch all the games in a pleasant atmosphere of the club restaurant Sphere.

You can find the schedule, live results, pictures and much more information on the website of the tournament http://ejcc2015.curling.cz/Praha, 6. října 2014

Praha hostí již pošesté hostí evropskou kvalifikaci pro juniorské mistrovství světa v curlingu: čeští junioři se pokusí vylepšit loňský bronz

Již s železnou pravidelností se ve specializované curlingové hale v Praze-Roztylech odehrávají kvalifikační boje nejlepších mladých hráčů a hráček curlingu o postup na juniorské mistrovství světa. V lednu 2015 se tak stane už pošesté.

Evropská juniorská kvalifikace je druhou nejdůležitější událostí curlingu juniorů na světě a pravidelně se jí účastní nejlepší týmy Evropy. České týmy budou letos na této akci zastupovat „jen“ junioři, kteří na EJCC 2014 obsadili třetí příčku a na MSJ tak bohužel nepostoupili. Juniorské reprezentantky se loňským sedmým místem na mistrovství světa ve Švýcarsku kvalifikovaly přímo.

Specializovaná hala v Praze-Roztylech, která poskytuje kvalitní zázemí na úrovni evropských standardů, bude opět svědkem napínavých utkání, neboť postupové místo na MS je v každé kategorii pouze jedno. Tedy jen vítězové si zajistí účast na mistrovství světa v estonském Tallinnu. Český tým juniorů se o vítězství budou muset poprat mimo jiné se silnými týmy z tradičních curlingových bašt Německa, Dánska, Francie nebo Ruska.

Evropský kvalifikační turnaj proběhne od 3. do 9. ledna 2015. Podrobný rozpis zápasů, výsledky a mnoho dalších informací naleznete na webu turnaje na http://ejcc2015.curling.cz/.

Vstup do haly je volný a zápasy je možno sledovat v příjemném klubovém prostředí restaurace Sphera.